Fogsorok, Fogpótlások, Fogsorkészítés, Korona, Híd, Cirkon, Thermoplasztikus protézisek

Fogtechnikai labor, fogtechnika, fogtechnikus Nyíregyháza, Korányi - Sipkay u. sarok 06 70 944 3610

Porcelánkorona, -híd a Denfonál

Mi jellemzi a porcelán, vagyis préskerámia koronát?

Modern eljárással készül: a korona anyagát nagy nyomással préseljük, így mechanikailag rendkívül ellenálló, szinte titán keménységű fogpótlást kapunk. Mivel az egész korona anyaga kerámia, nem tartalmaz fémvázat, ezért kimagasló esztétikájú. A fémmentes korona előnye, hogy nem vált ki fémallergiát, ezért fémérzékenység esetén is bátran javasoljuk.

A préskerámia (porcelán) koronát főleg frontfogak esetén alkalmazzuk, itt kiválóan helyt áll a fogszínnel azonos árnyalatai miatt. Elsősorban szólókorona készül belőle. A préskerámia, porcelán korona előnye, hogy előkészítéséhez a hagyományos koronákhoz képest lényegesen kevesebb foganyag eltávolítására van szükség, a fogorvos mindössze egy leheletvékony réteget távolít el.

A porcelán préskerámia korona előnyei

A modern fogászatban fémmentes fogpótlásokat alkalmazunk. A préskerámia korona nem tartalmaz fémet, ezért fémallergia esetén is ajánlott. 100%-ig fémmentes fogpótlás, nem gyakorol káros hatást a szervezetre, antiallergén és biokompatibilis. Mivel a teljes korona kerámiából készül, ezért a fémvázas koronákkal ellentétben szebb esztétikai eredményt érünk el, segítségével a természetes fogak színe tökéletesen visszaadható. A porcelán fényáteresztő képessége hasonló az emberi fogéhoz. A préskerámia szilárd és tartós, frontfogak esetén kiváló választás. Tökéletesen zár, az előkészített fogra pontosan illeszkedik. További előnye, hogy kevés foganyagot kell feláldozni az elkészítéséhez, ezáltal elkerülhető a fogbél károsodása.

Természetesen készítünk fémre égetett porcelánkoronát és hídat is igény szerint valamint cirkonium fogpótlásokat porcelán bevonattal.

Ez a weboldal a www.oldalunk.hu honlapkészítővel készült. | Adatvédelmi tájékoztató