Fogsorok, Fogpótlások, Fogsorkészítés, Korona, Híd, Cirkon, Thermoplasztikus protézisek

Fogtechnikai labor, fogtechnika, fogtechnikus Nyíregyháza, Korányi - Sipkay u. sarok 06 70 944 3610

Amit a műfogsorokról

tudni érdemes . . .

Írta: Nagy Péter, fogtechnikus mester, Denfo Fogsorcentrum vezető

Sokan kerültek foghúzás után olyan helyzetbe, hogy nem tudják eldönteni, milyen fogpótlást válasszanak.
Ebben próbálok segíteni.

Az új divat a fogpótlások készítése terén a fogbeültetés ráerőltetése a páciensekre, a fogak lecsiszolása és beragasztott pótlás készítése helyett. Sokan ebbe bele is mennek, a saját fogaik megóvása érdekében. Bemutatok egy olyan megoldást fogpótlásra, amelynél az implantációs műtétnek sem teszi ki magát a páciens és a maradék fogait sem kell lecsiszolni hozzá.

Ezek az un. thermoplasztikus fogpótlások, melyek antiallergén anyagból készülnek és rugalmasak a szájban. Nagyszerűségük abban rejlik, hogy a maradó fogakhoz rugalmas, ínyszínű kapcsokkal rögzülnek. Ezeket láthatatlan kapcsoknak mondjuk. Amikor már nincs valakinek egy foga sem, a hagyományos protézisek mellett érdemes megismerni a hőre puhuló fogsorokat is. Ezek a thermoplaszt pótlások, melyek a száj melegétől megpuhulnak, jobb tapadást, magasabb komfortérzetet és kényelmesebb viselést biztosítva.

A nagyanyáink idejében divatos ki-betehetős protkót manapság már keveset készítünk. Természetesen bármelyik típusba beépíthetők a műanyag, porcelán vagy a divatos kompozit műfogak. Létezik olyan, anatómikusan tökéletesen kialakított műfog típus, amivel az ember szinte a saját fogait kapja vissza.

Itt elérkeztünk egy lényeges kérdéshez, az árhoz. A fogpótlásoknál elmondható, az ár valóban tükrözi a minőséget. Ma már bármelyik fogpótlásféleség elérhető mindenki számára. A nyugdíjasokat kedvezményekkel tudjuk segíteni, hogy ne az 50 éves technológiát hordják a szájukban, küszködjenek a megszokással, hanem tapasztalják meg a magasabb minőségű, komfortosabb, esztétikusabb pótlásokban rejlő előnyöket. Az egészségbiztosítók visszatérítik a teljes vételárat, ha van ilyen biztosításuk.

És egy jótanács a végére: ha készíttetnek bármilyen fogpótlást, tájékozódjanak mely szakemberbe helyeznek bizalmat, mert sok esetben olcsó és nem megfelelő minőségű fogpótlás készül vagy nem az a munka készül amit kifizettek. Sajnos egyre több ilyen esetre derül fény a páciensek beszámolóiból. Mi írásos garanciajegyet állítunk ki az elkészült fogműről: amely tartalmazza, hogy miből készült a pótlás és a 2 év garanciavállalást is.

Fennállásunk, 1981 óta , a tartós minőségnek köszönhetően egyre több a visszajáró páciens. A Denfo Fogsorcentrumban több évtizedes hagyománya van a jó minőségnek és az udvarias kiszolgálásnak.

Denfo Fogsorcentrum
Nyíregyháza, Korányi- Sipkay u. sarok
(Jósaváros, a Bánki Szakközéptől a 2. köz jobbra,
vasútállomástól 7,12,14 buszokkal)